۞ پیامبراسلام(ص):
عُنوانُ صَحیفَةِ المُؤمِنِ حُبُّ عَلیِّ بنِ ابی‌طالب(ع). سرلوحة پروندة هرمؤمن(قیامت)دوستی ومحبت علی بن ابی‌طالب(ع)است.(مستدرک حاکم، ج٣، کنزالعمال،ج١١، ص٦١٥)

موقعیت شما : صفحه اصلی » تکنولوژی
صفحه کلید لپ تاپتان از کار افتاده؟ خودتان آن را تعمیر کنید

صفحه کلید لپ تاپتان از کار افتاده؟ خودتان آن را تعمیر کنید

اگر صفحه کلید لپ‌تاپ شما هم کار نمی‌کند از چند روش می‌توانید مشکل آن را حل کنید. وقتی که روی صفحه کلید ضربه می‌زنید تنها بعضی از کاراکترها کار می‌کنند و یا بدتر، هیچ‎کدام کار نمی‌کنند؟ بدون یک صفحه کلید کامپیوتر عملاً قابل استفاده نیست. برای کامپیوترهای لپ‌تاپ بزرگ‌ترین مشکل این است که مانند کامپیوترهای […]

اگر صفحه کلید لپ‌تاپ شما هم کار نمی‌کند از چند روش می‌توانید مشکل آن را حل کنید.

وقتی که روی صفحه کلید ضربه می‌زنید تنها بعضی از کاراکترها کار می‌کنند و یا بدتر، هیچ‎کدام کار نمی‌کنند؟
بدون یک صفحه کلید کامپیوتر عملاً قابل استفاده نیست. برای کامپیوترهای لپ‌تاپ بزرگ‌ترین مشکل این است که مانند کامپیوترهای دسکتاپ نمی‌توانید صفحه کلید را عوض کنید.
اگر صفحه کلید لپ‌تاپ شما هم کار نمی‌کند از چند روش می‌توانید مشکل آن را حل کنید.

به چهار دلیل صفحه کلید لپ‌تاپ از کار می‌افتد
 
۱- مشکل درایو سخت‌افزاری: که با نصب دوباره یا آپدیت رفع می‌شود
۲- گرد و خاک و آلودگی: تمیز کردن صفحه کلید باید این مشکل را رفع کند
۳-اتصال مشکل‌دار: در بعضی از مواقع باز کردن لپ‌تاپ و اتصال دوباره صفحه کلید مشکل را حل خواهد کرد
۴- ساخت ضعیف: ممکن است که صفحه کلید مشکل داشته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.همانطور که می‌بینید دوتا از این مشکلات به راحتی حل می‌شوند اما بقیه نیاز به کار بیشتر دارند. به طور کلی هر عملی که نیاز به باز کردن لپ‌تاپ داشته باشد با توجه به شرکت سازنده لپ‌تاپ متفاوت است. حتی ممکن است در مدل‌های مختلف یک برند نیز متفاوت باشند.درایور صفحه کلید لپ‌تاپ را آپدیت و یا دوباره نصب کنید
 
ساده‌ترین روش برای رفع مشکل صفحه کلید لپ‌تاپ آپدیت درایور است.
برای این کار روی منوی شروع کلیک کرده و وارد device manager شوید. لیست دستگاه‌ها را بگردید و Keyboards را بیابید. سپس لیست را بزرگ کنید. روی صفحه کلید کلیک راست کنید ( معمولاً به صورت Standard PS/2 Keyboard نوشته شده) و Properties > Driver را انتخاب کنید.
در این قسمت روی Update Driver کلیک کنید و صبر کنید تا ویندوز یک درایور جدید بیابد و آن را نصب کنید. با یک پردازنده کلمه یا اپلیکیشن نوت‌پد صفحه کلید را آزمایش کنید. اگر کار کرد مشکل شما حل شده است.
اما اگر حل نشد گزینه‌ی Uninstall Device را انتخاب کنید و صبر کنید تا درایور حذف شود. سپس ویندوز را ریبوت کنید و صبر کنید تا درایور دوباره نصب شود. شما همچنین می‌توانید برای نصب درایور از Action > Scan for hardware changes استفاده کنید.
در ضمن یک گزینه‌ی Rollback Driver نیز موجود است. اگر یک درایور برای نصب کردن موجود باشد این گزینه قابل دسترسی است. اگر صفحه کلید شما از کار افتاده و این گزینه موجود است روی  Rollback Driver کلیک کنید و صبر کنید تا درایور جدید نصب شود.صفحه کلید لپ‌تاپ کار نمی‌کند؟ آن را تمیز کنید
تمیز کردن یک صفحه کلید استاندارد ساده نیست. تمیز کردن صفحه کلید لپ‌تاپ از آن هم سخت‌تر است. برای تمیزکردن صفحه کلید باید کمی آن را دست‌کاری کنید و در حالی که این موضوع در صفحه کلیدهای یو‌اس‌بی و وایرلس ساده است روی لپ‌تاپ کاری بسیار دشوار است.
اول این که شما نمی‌توانید آن را تکان دهید و یا به آن ضربه بزنید.
در نتیجه باید ابتدا دستگاه را خاموش کرده و آن را برعکس کنید و خیلی آرام به پشت آن ضربه بزنید تا گرد و خاک از آن خارج شود. سپس باید وقتی که لپ‌تاپ شما سروته است انگشتان خود را روی کلیدها بکشید تا هر آنچه در آن باقی مانده خارج شود.
سپس هرچه روی صفحه کلید افتاده را نیز پاک کنید.
اگر گرد و خاک از آن خارج نشد می‌توانید از اسپری هوای فشرده و یا از محلول‌های پاک کردن صفحه کلید استفاده کنید.
به یاد داشته باشید که تمیز کردن مشکلات اساسی را حل نمی‌کند و تنها باعث می‌شود تا گرد و خاک از آن خارج شود.
اگر پس از تمیز کردن و چک کردن درایورها صفحه کلید باز هم درست نشد باید راه‌های سخت‌تر را پیش بگیرید.
اگر فکر می‌کنید که خودتان از پس این کار برنمی‌آیید حتماً آن را به یک فرد حرفه‌ای و متخصص بسپارید.جایگزینی یک صفحه کلید لپ‌تاپ خراب
اگر خود صفحه کلید خراب شده باشد یا از مادربورد جدا شده باشد شما باید اجزا را جدا کرده و اتصال را دوباره برقرار کنید.
شرکت‌های مختلف لپ‌تاپ‌های خود را در انواع مختلف می‌سازند در نتیجه نمی‌توان یک روش برای تعمیر همه داد. با این حال تعمیر لپ‌تاپ‌های مختلف از یک شرکت تقریباً مشابه است.
صفحه کلید لپ‌تاپ‌ها معمولاً واحدهای پلمپ شده هستند در نتیجه با این که می‌توانید وقتی که آن را خارج کردید بهتر تمیزش کنید نمی‌توانید اجزای داخلی آن را چک کنید.
وقتی که صفحه کلید جدا شد می‌توانید شماره سریال آن را ببینید. از فروشگاه‌هایی که لوازم کامپیوتر می‌فروشند سوال کنید و ببینید که آن صفحه کلید را دارند یا خیر. البته به خاطر داشته باشید که صفحه کلید کمی گران قیمت است.

باز کردن صفحه کلید لپ‌تاپ دل

صفحه کلید بیشتر لپ‌تاپ‌های دل ساده است و شما حتی نیاز به پیچ‌گوشتی هم نخواهید داشت. وقتی که صفحه کلید را جدا کردید می‌توانید کابل نوار مانند را که به مادربورد متصل می‌شود ببینید.
باز کردن صفحه کلید لپ‌تاپ توشیبا برای عوض کردن آن
باز کردن صفحه کلید لپ‌تاپ توشیبا از ساشی مخصوص آن کمی سخت‌تر است. شما باید قسمت زیر لپ‌تاپ را جدا کنید که کمی دشوار است. در نتیجه همه‌ی مراحل را تا جایی که می‌توانید با دقت انجام دهید تا مشکلی ایجاد نشود.
صفحه کلید لپ‌تاپ اچ‌پی کار نمی‌کند؟

از یک صفحه کلید اکسترنال استفاده کنید
لپ‌تاپ‌های اچ‌پی کمی از بقیه بدقلق‌تر است. البته بستگی به مدلی دارد که از آن استفاده می‌کنید. خوشبختانه برای بیشتر مدل‌ها مثل پاویلیون روش ساده‌ای برای باز کردن صفحه کلید وجود دارد ( مدل‌های بالاتر لپ‌تاپ‌های اچ‌پی کمی پیچیده‌تر هستند.)آیا می‌توان صفحه کلید خراب یک لپ‌تاپ را تعمیر کرد؟
یک لپ‌تاپ بدون یک صفحه کلید سالم رسماً بی‌مصرف است. اما قابل تعمیر است. ممکن است برای تعمیر آن نیاز باشد یک سخت افزار یا نرم افزار را تغییر دهید و یا مجبور شوید آن را باز کنید و اجزای داخلی‌اش را بیرون بکشید.

اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها جواب نداد و البته اگر گارانتی دارید به یک نمایندگی سر بزنید تا آن‌ها برایتان مشکل را رفع کنند.
برای کوتاه مدت می‌توانید از صفحه کلید بلوتوثی و یا یو‌اس‌بی و یا صفحه کلید روی صفحه ویندوز ۱۰ استفاده کنید.

https://faceit.ir

library.razavi.ir

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن