۞ پیامبراسلام(ص):
عُنوانُ صَحیفَةِ المُؤمِنِ حُبُّ عَلیِّ بنِ ابی‌طالب(ع). سرلوحة پروندة هرمؤمن(قیامت)دوستی ومحبت علی بن ابی‌طالب(ع)است.(مستدرک حاکم، ج٣، کنزالعمال،ج١١، ص٦١٥)

موقعیت شما : صفحه اصلی » سرگرمی
ساخت دوربین کوچک

ساخت دوربین کوچک

امروز تقریبا همه یک دوربین دیجیتالی در خانه دارند و به آسانی در هر زمانی که بخواهند بهترین عکس ممکن را با آن می‌گیرند. اما مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی، دوربین، ممکنه برای کودکتان پیچیده و مرموز به نظر برسدو بیش از حدگران است! این پروژه می آموزد که چگونه دوربینی ساده بسازید و چگونه […]

امروز تقریبا همه یک دوربین دیجیتالی در خانه دارند و به آسانی در هر زمانی که بخواهند بهترین عکس ممکن را با آن می‌گیرند. اما مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی، دوربین، ممکنه برای کودکتان پیچیده و مرموز به نظر برسدو بیش از حدگران است! این پروژه می آموزد که چگونه دوربینی ساده بسازید و چگونه نور، تصویری را در فیلم شکل می دهد. این پروژه ای ارزان، تجربه علمی عالی در مورد علم اپتیک و فعالیت هنری سرگرم کننده نیز می باشد!پس بهترین کار، آغاز ساخت دوربین است.
این دوربین کوچک، اولین دوربین بسیار ساده است که تاکنون اختراع شده و تنها از یک دیافراگم کوچک، یک شاتر، یک محفظه ضد نور و چند فیلم ساخته شده است.تصاویر تولیدی حقیقی، هنری و کاملا منحصر به فرد می باشد. برای شروع فعالیت ، شما می خواهید به فرزند خود تفاوت در کیفیت و سبک بین عکس های قدیمی و تصاویر امروزی را نشان دهید. فرزند شما از این که خودش می‌تواند دوربین بسازد و عکس هنری بگیرد شگفت زده می شود!
مواد لازم:
فیلم ۳۵mm,یک جعبه کوچک: چوبی، فلزی، پلاستیکی و یا مقوایی. لازمه که فضایی برای گذاشتن قوطی فیلم در هر دو طرف ونیز فضایی در وسط برای گرفتن عکس داشته باشد.( مکعبی ۱۸ سانتی متری و یا بزرگتر)
چوب پرچ نیم سانتی متر
ماژیک سیاه
اسپری رنگ سیاه
مقوا ی سنگین
فویل آلومینیوم
سوزن یا پونز
چسب صنایع دستی
قرقره نخ
مته برقی
اره آهن بری
توجه: از آنجا که این پروژه از مراحل و ابزار مختلف تشکیل شده، فرزند شما باید همراه با یک فرد بزرگسال آن را انجام دهد.
مراحل ساخت دوربین کوچک :
ابتدا قوطی فیلم خود را تنظیم کنید. قوطی فیلم را در یک طرف از جعبه جای دهید، و فیلم را به سمت دیافراگم به طرف دیگر جعبه بفرستید. اندازه‌گیری کنیدکه کجا سر فیلم در قوطی قرار گرفته و سوراخی نیم سانتی ایجاد کنید. این سوراخ باید دقیقا اندازه ی میخ پرچ باشد تا آن را به بالای قوطی متصل کند.بنابراین شما می‌توانید در زمان عکس گرفتن فیلم را حرکت دهید.
شما نیاز به ساخت فضایی برای نگه داشتن قوطی فیلم و فیلم استفاده شده دارید ، درست در محلی که شما با دوربین کار می کنید. از تکه های مقوا برای جداکردن بخش‌های داخلی استفاده کنید. بررسی کنید تا مطمئن شوید که جای مناسبی برای فیلم وجود دارد و محل را چسب بزنید.
شماره‌ میخ پرچی را که نیاز دارید را اندازه‌گیری کنید، باید دقیقا اندازه‌ قرقره ای باشد که فیلم را حرکت می دهد ، پس از آن شکافی را از طریق سوراخ بالای دوربین ایجاد کرده و قوطی فیلم را به آن وصل کنید. هنگامی که طول صحیح را بدانید، میخ پرچ را به اندازه مناسب با استفاده از یک اره آهن بری می برید و همچنین شکافی پشت میخ پرچ دهید، چرخش قوطی فیلم آسان تر باشد.
هنگامی که جعبه و میخ پرچ آماده شد، آنها را در هوای آزاد برده و با اسپری سیاه داخل آن را رنگ کنید. این به کاهش نور کمک کرده و از فیلم محافظت می‌کند.
وقتی که در حال خشک شدن است، به ساخت دیافراگم برای دوربین خود مشغول شوید. از فویلی نازک یا برشی از قوطی نوشابه آلومینیومی استفاده کنید.با سوزن یا پین به دقت سوراخی در آلومینیوم ایجاد کنید که در آن بچرخد. به آرامی سوراخ را ایجاد کنید چون باید صاف باشد.
هنگامی که شما سوراخی کوچکی ایجاد کردید، با استفاده از کاغذ سنباده آن را صاف کنید . یک بار امتحان کنید تا از درستی آن مطمئن شوید. به یاد داشته باشید، که چگونه نور به دوربین می‌آید و کمک به تعیین کیفیت تصویر می‌کند.
حالا زمان درست کردن شاتر است، قطعه ای در مقابل دیافراگم که شما می توانید هنگام گرفتن عکس آن راتنظیم کنید. یک تکه ی کوچک مقوا را جلوی دوربین خود از بالای سوراخ قرار دهید. رنگ داخلش را سیاه کرده و جلوی آن را با نوار سیاه بپوشانید و بعد در مقابل سوراخ قرار دهید، طوری که هیچ نوری وارد نشود.
هنگامی که رنگ خشک شد ، شاتر را در جلوی سوراخ دوربین با استفاده از نوار چسب برق نصب کنید.
بعد، دیافراگمی که از آلومینیوم ساخته اید را به دوربین داخل اضافه کنید وبا استفاده از چسب برق از مرکز به سوراخ برای دیافراگم بچسبانید.
چسب پوشش دهنده را با ماژیک سیاه رنگ کنید تا کمتر نور را منعکس کند.
بعد قطعه ها را مونتاز کنید. میخ پرچ و قرقره را از طریق جعبه در قوطی فیلم بگذارید. بین قرقره و جعبه چوبی دوربین، برای جلوگیری از نور اضافی تکه ای مقوا قرار دهید.
به منظور حرکت فیلم بدون باز کردن دوربین، باید بدانید که چگونه از قرقره استفاده کنید. علامتی در بالای قرقره و در بالای دوربین بزنید، بنابراین شما می توانید اندازه گیری کنید.
کمی فیلم ها درقوطی را به طرف دیگر جعبه حرکت دهید. با استفاده از آن، فضایی که در آن فیلم به معرض نمایش در می آید را علامت گذاری کنید. سپس، فیلم را در قوطی حرکت دهید.
یک یا دو بار بررسی کنید تا بفهمید به طور متوسط تا چه حد قرقره باید حرکت کند.
برای مرحله بعد به مکانی تاریک بروید. توجه کنید که شما نمی توانید فیلم بیرون بکشید و فقط باید از قرقره استفاده کنید، تنها قرقره فیلم را به عقب می کشد. بنابراین، شما نیاز به باز کردن پیچ فیلم از سمت دیگر دوربین دارید، سپس فیلم را در قوطی حرکت دهید. با این حال، اگر شما فیلم را در نقطه ای حرکت دهید که در آن نور وجود دارد، این فیلم دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین، رفتن به اتاقی تاریک و باز کردن پیچ فیلم لازم است.
مطمئن شوید جعبه ضد نور است و از عکس های سیاه و یا چسب برق برای تأمین امنیت استفاده کنید.
در حال حاضر، آماده هستید! برای گرفتن عکس، دوربین را به سمت آنچه شما می خواهید عکس بگیرید نگه دارید.با دقت شاتر را باز کنید ، تا نور بتواند به دیافراگم برسد. با استفاده از دستورالعمل های زیر برای فیلم ۱۰۰ تایی یا ۲۰۰تایی :
خارج از منزل در آفتاب روشن: ۲-۳ ثانیه ۴٫
خارج از منزل هنگامی که هوا ابری یا سایه دار: ۵ ثانیه ۵٫
در داخل خانه با نور طبیعی اتاق: ۵-۱۰ دقیقه
اگر می خواهید دوربین رابه سه پایه وصل کنید، می توانید به سادگی از کش استفاده کنید.
هنگامی که از رول فیلم استفاده کردید ،می توانید یک رول دیگر خریداری کنید.عکس های خود را بر یخچال و فریزر یا در امتداد دیوار در خانه قرار دهید تا خلاقیت جدید خود را نشان دهید!
http://www.shidshad.com

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن