۞ پیامبراسلام(ص):
عُنوانُ صَحیفَةِ المُؤمِنِ حُبُّ عَلیِّ بنِ ابی‌طالب(ع). سرلوحة پروندة هرمؤمن(قیامت)دوستی ومحبت علی بن ابی‌طالب(ع)است.(مستدرک حاکم، ج٣، کنزالعمال،ج١١، ص٦١٥)

موقعیت شما : صفحه اصلی » تکنولوژی
ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات ربات ها جستجوگران بی باک و شجاع منظومه خورشیدی ما هستند, این ربات ها به نقاطی سفر میکنند که رسیدن به آنجا و ثبت تصاویر و پژوهش های دانشیک برای انسان مقدور نیست. یک تیم پژوهشگر دانش های  رباتیک در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا NASA’s […]

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

ربات ها جستجوگران بی باک و شجاع منظومه خورشیدی ما هستند, این ربات ها به نقاطی سفر میکنند که رسیدن به آنجا و ثبت تصاویر و پژوهش های دانشیک برای انسان مقدور نیست. یک تیم پژوهشگر دانش های  رباتیک در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا NASA’s Jet Propulsion Laboratory بر اساس مفهوم ربات های تغییر شکل دهنده توسط پرینتر های ۳ بعدی بر روی نمونه های اولیه این گونه کار میکنند.

بنیان این پژوهش ها بر روی ساخت ربات های تغغیر شکل دهنده با قابلیت هایی مانند پرواز کردن, شنا کردن, سفر به اعماق اقیانوس,سفر به درون غارها و پژوهش هایی است که ربات های دیگر تا کنون قادر به انجام انها نبوده اند.

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

نمونه اولیه بیشتر شبیه به یک چرخ همستر نیمه خودکار با پهبادی در مرکز آن میباشد که توانایی تبدیل شدن به ۲ پهباد یا هواپیمای بدون سر نشین را دارا میباشند, این فناوری به عنوان بخشی از برنامه پژوهش های نوآورانه پیشرفته ناسا مورد ازمایش و ساخت قرار گرفته است.

یکی از پژوهشگران JPL ربات های تغییر شکل دهنده را به عنوان ساخته هایی می بیند که می توانند بر سطح تایتان, ماه سیاره زحل که پوشیده شده از مایع متان است قدم گذاشته و به تحقیق و بررسی بپردازند.

یک فروند هواپیمای بدون سرنشین که Dragon Fly نامیده میشود در حال اماده سازی برای سفر به تایتان در سال ۲۰۲۶ میباشد که سفرش ادامه ماموریتی است که ناسا برای کاسینی طراحی کرده بود که در سطح زحل و تایتان سفر کرده بود ولی کاسینی فقط بر سطح پرواز کرده بود و حالا ماموریت dragon fly فرود و انجام تحقیق بر سطح این سیارات است.

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

ربات های تغییر شکل دهنده در حقیقت میتوانند ماه را به طور کامل شناسایی کنند و کشف کنند , مواردی مانند اتشفشان های غلیظ یا غارهایی که در زیر جو غلیظ آن پنهان شده اند.محققان و مدیران این پروژه در حال فکر برای طراحی و خلق سیستمی هستند که قابلیت سفر بر روی زمین و سطوح مختلف فضایی را داشته باشد و در عین حال به قدری فشرده باشد که بتوان آنها را به راحتی برای پرتاب به موشک متصل کرد.

Jason Hofgartner یکی از مدیران تحقیقاتی این پروژه میگوید همیشه سفر و تحقیق در مکان هایی که رسیدن به آنجا بسیار دشوار است , ارزش علمی بسیار بالایی هم در این مناطق نهفته است چرا که ممکن است محل هایی باشد که به تازگی ایجاده شده اند یا قابلیت شناسایی از مدار زمین را نداشته اند.تطبیق پذیری چشمگیر ربات های تغییر شکل دهنده میتواند امکان سفر و تحقیق و بررسی در این مناطق که به شدت هم از نظر علمی مهم هستند را برای انسان ایجاد کند.

ربات های تغییر شکل دهنده و تحقیق در دیگر سیارات

raveshtech.ir

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن