۞ پیامبراسلام(ص):
عُنوانُ صَحیفَةِ المُؤمِنِ حُبُّ عَلیِّ بنِ ابی‌طالب(ع). سرلوحة پروندة هرمؤمن(قیامت)دوستی ومحبت علی بن ابی‌طالب(ع)است.(مستدرک حاکم، ج٣، کنزالعمال،ج١١، ص٦١٥)

موقعیت شما : صفحه اصلی » تکنولوژی
خودرو های خودران

خودرو های خودران

تکنولوژی خودروهای خودران در همین ۵ سال اخیر پیشرفت های بزرگی داشته است. اما اگه دانشمندان راست بگن، ما هنوز در مراحل اولیه این تکنولوژی هستیم و این خودرو ها به لطف تکنولوژی های آینده تغییر و تحول اساسی ای خواهند داشت. شرکت اینتل پیش بینی می کند که این تکنولوژی به بازار ۸۰۰ میلیارد […]

تکنولوژی خودروهای خودران در همین ۵ سال اخیر پیشرفت های بزرگی داشته است. اما اگه دانشمندان راست بگن، ما هنوز در مراحل اولیه این تکنولوژی هستیم و این خودرو ها به لطف تکنولوژی های آینده تغییر و تحول اساسی ای خواهند داشت.

شرکت اینتل پیش بینی می کند که این تکنولوژی به بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۳۵ تبدیل شود. و تا سال ۲۰۵۰ به ۷ تریلیون دلار خواهد رسید. اینتل به این بازار، بازار سرنشینان می گوید که این بازار شامل تمام قسمت های حمل و نقل می شود.

آینده تکنولوژی خودروهای خودران، باعث صرفه جویی در وقت و انرژی می شوند. پروسه حمل بسته های پستی به کلی عوض می شود و مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای تقریبا به صفر خواهد رسید. اینتل میگوید که از سال ۲۰۳۵ تا ۲۰۴۵ تعداد نیم میلیون نفر جان سالم خود را بوسیله تصادفات رانندگی از دست نخواهند داد.

پیش بینی ها در مورد تکنولوژی های آینده می گوید که تا سال ۲۰۵۰ تقریبا تمام خودروها به صورت خودران خواهند شد. این پیشگویی مورد تایید همه هست. شرکت خودرو سازی جنرال موتورز میگوید که چند سال آینده خودروی کاملا خودران “بولت” را رونمایی خواهد کرد که حتی فرمان و پدال هم نخواهد داشت.
منبع:
irancontent.net

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن