۞ پیامبراسلام(ص):
عُنوانُ صَحیفَةِ المُؤمِنِ حُبُّ عَلیِّ بنِ ابی‌طالب(ع). سرلوحة پروندة هرمؤمن(قیامت)دوستی ومحبت علی بن ابی‌طالب(ع)است.(مستدرک حاکم، ج٣، کنزالعمال،ج١١، ص٦١٥)

موقعیت شما : صفحه اصلی » نشر کتاب
احسان و آثار نیکوکاری

احسان و آثار نیکوکاری

مفهوم احسان در لغت، به معنای نیکی، خوبی، زیبایی، شایستگی، مورد پسند و … می‌باشد. به عبارت دیگر، احسان برگرفته از حسن است که در دو معنای نعمت بخشیدن به دیگری، و احسان در کار و عمل، کاربرد دارد.         در اصطلاح احسان به معنای رساندن نفع نیکو و شایسته ستایش به دیگری، کاری که از […]

مفهوم احسان در لغت،

به معنای نیکی، خوبی، زیبایی، شایستگی، مورد پسند و … می‌باشد. به عبارت دیگر، احسان برگرفته از حسن است که در دو معنای نعمت بخشیدن به دیگری، و احسان در کار و عمل، کاربرد دارد.

 

 

 

 

در اصطلاح احسان به معنای رساندن نفع نیکو و شایسته ستایش به دیگری، کاری که از سر آگاهی و به شکل شایسته انجام پذیرد و نیز انجام کاری به شکل نیکو و با انگیزه خدایی و رساندن خیر یا سودی به دیگری بدون چشمداشت هرگونه پاداش و جبران کردنی می‌باشد.

واژه‌ی احسان در قرآن به سه معنا کاربرد دارد: خوبی و نیکی به دیگران، امر و کاری را به نحو نیکو و کامل انجام دادن و انجام کارهای نیک و رفتار صالح می‌باشد.

احسان و آثار نیکوکاری از منظر آیات و روایات در اسلام

پدیدآور (ها) :

وحید کمیجانی

شابک : ۹۷۸۶۰۰۸۷۲۳۶۶۰

قطع : رقعی

تعداد صفحات :۱۳۸

برای ادامه مطلب و تهیه کتاب لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:

۰۹۱۲۷۶۰۱۷۸۴

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن